פרקטים – כול מה שרציתם לדעת על התאמת ריצוף פרקט לבית או למשרדכאשר מדברים על עיצוב פני הבית, המשרד או חלל תעשייתי, לא ניתן להפריד את מרכיב הריצוף.

ריצוף הוא חלק אינטגראלי מהיסודות ומסגנון העיצוב. ישנם מספר חיפויים וריצופים שניתן ליישם, אנו נערוך סקירה מקיפה על ריצופי פרקט.

יתרונותיו של הפרקט הם בכך שהוא מעניק אווירה חמימה וביתית, משמש כמבודד, ניתן לבצע רכישה והתקנה שעלויותיהם יחסית זולות בהשוואה לריצופים אחרים, לפרקט מראה ייחודי האפשר התאמה אישית לכול סגנון ודרישה.

פרקט עץ מלא המכונה פרקט גושני

פרקט עץ המגיע בצורתו הטבעית, ללא כול עיבוד או שילוב של חומרים סינטטיים. פרקט גושני אינו עובר תהליכי עיבוד תעשייתיים או שימוש בחומרים לא טבעיים. מראהו טבעי לחלוטין ולכן גם עלותו יקרה בהרבה משאר הפרקטים הקיימים בשוק. תהליך ההתקנה מורכב יותר ומצריך ייעוץ התאמה לשטח המבוקש. גם התחזוקה של פרקט מסוג טבעי מורכבת יותר, יש להימנע מחשיפה לשמש ישירה, לחות, רטיבות, גשם, וכן שטיפת הפרקט אך ורק עם חומרים המאושרים ע"י היצרן, ללא תוספות של כימיקלים.

פרקט דו/תלת/רב שכבתי

פרקט עץ טבעי שעבר עיבודים תעשייתיים. העיקרון המוביל בפרקטים מסוג זה הוא שכבות בסיס ושכבות עליונות (אלו שאנו דורכים עליהן) של סוגי עצים שונים. שכבת הבסיס של פרקטים מסוג זה עשויות מעץ זול ורך יותר, בעוד השכבה העליונה, אותה אנו רואים כלפי חוץ, עשויה מעץ יוקרתי וחזק יותר. פרקטים אלו ניתן לבצע בכול סגנון עיצובי, גוונים נבחרים, צבעים ואפקטי גימור שונים. מחירם של הפרקטים השכבתיים זול יותר מהפרקטים הטבעיים – גושניים.

פרקט שעם

פרקט שעם הוא תוצרת של קליפת העץ ולא מעובד מהעץ עצמו. פרקט השעם הינו גמיש, קל להתקנה ולניקוי, משמש כמבודד אקוסטי, מבודד חום וקור, ובנוסף, נוצר בתהליכים אקולוגיים שאינם פוגמים באיכות הסביבה.

פרקט למינציה

פרקט למינציה עשוי לוחות דמויי עץ, הוא בעצם פרקט סינטטי שאין בו את מרכיב העץ הטבעי כלל.

פרקט למינציה עשוי מחומר הנקרא HDF , שהם בעצם קורות הדומים לסיבית, אלו סיבי עץ בצפיפות ודחיסות מאוד גבוהה הגורמים ללוחות להיות חזקים ועמידים במיוחד. ע"ג הלוחות הללו מודבקים תמונות של עץ, מה שמקנה ללוח את מראהו של הפרקט. הלוחות הללו מצופים בלמינציה המשווה להם את הברק, החוזק וההגנה. תמונות העץ המודבקות יכולות להגיע באין ספור צבעים, גוונים ורמות הדפסה, וזה מה שמקנה לכול פרקט את מראהו הייחודי.

פרקט הלמינציה מגיע ברמות עובי שוני, וככול שלוחות הפרקט עבים יותר, כך הם גם עמידים, חזקים ויקרים יותר
(מ- 6 מ"מ – 12 מ"מ).

פרקט למינציה מדורג עפ"י האיכות שלו, רמת השחיקה והעמידות שלו.

AC-3  ביתי ,רמת שחיקה בינונית

AC- 4  תעשייתי , רמת שחיקה גבוהה, והנפוצה ביותר

AC- 5  תעשייה כבדה, רמת השחיקה הגבוהה ביותר

 

לפרקט KRONO  בדירוג AC5

התקנה של פרקטים

התקנת פרקטים צריכה להתבצע ע"י מתקין מוסמך ובעל ניסיון בתחום. יש לבדוק את השטח לפני ולראות האם צריכים לבצע שינויים או תיקונים ע"ג המשטח עליו רוצים להניח את הפרקטים. בכול הקשור לעץ טבעי- גושני, יש לבצע התאמה של משטח הבסיס. לגבי פרקטים מסוגים אחרים, יש לוודא שהמשטח עליו רוצים להניח את ריצוף הפרקט אכן ישר, ללא פגמים ושברים.

ישנה דרך נוספת להתקין פרקטים והיא נקראת התקנה בקליק. אצלנו בוילה דקו, תוכלו למצוא פרקטים מבית KRONO   המיושמים בשיטת הקליק המגנטי, החוסך חצי מזמן ההתקנה. אין צורך במתקין מקצועי או בכלים מיוחדים להתקנת הפרקט. ניתן להתקין את הפרקט באופן עצמאי לחלוטין ולחסוך את עלויות ההתקנה.

חברת וילה דקו – המרכז לעיצוב הבית

אנו יבואנים מורשים  של פרקטים מחברת KRONO  בארץ, בעלי ניסיון של 25 שנה בייבוא וניהול פרויקטים בתחום הפרקטים בארץ ובחו"ל. אצלנו תוכלו למצוא מגוון נרחב של פרקטים, העשויים מ- 85% עץ ומגיעים בכ- 240 גוונים, צבעים וסגנונות, במחירים ללא פערי תיווך, שלא תמצאו בשום מקום.

אנו מספקים ייעוץ מקצועי, ליווי ויחס אישי לכול לקוח ולקוחה בתהליך ההתאמה והבחירה של ריצוף פרקט.

פרקטים זה עניין למומחים.

 אנו תשמח לעמוד לשירותכם ולהעניק לכם את רצפת הפרקט שתמיד חלמתם עליה.

 

 


פרקט קרונו SYMBIO

פרקט קרונו SYMBIO

פרקט קרונו NATURAL PRESTIGE

פרקט קרונו NATURAL PRESTIGE

  • ר.ס.ס. פוסטים אחרונים
  • הדפס עמוד זה
  • ספר לחבר
  • הוסף לפייסבוק
  • הוסף לגוגל סימניות

Share


עיצוב